Vzhled nohou patří mezi důležité součástí celkového vzhledu obou pohlaví. Nohy jsou převážně v letním období často holé v krátkých kalhotách či sukni a jsou proto na očích. Aby se člověk cítil komfortně ve svém těle, je potřeba, aby byl se svým tělem spokojen. A to platí i pro nohy. Vlivem zátěže jsou nohy významně namáhanou části těla a následkem toho se na nich projevují různé zdravotní problémy. Těmi jsou například křečové žíly, metličky, nebo celulitida. Jak se s těmito a dalšími estetickým a zdravotními nedostatky na nohách vypořádat? Ideálně s pomocí kvalifikovaných odborníků. Kde konkrétně hledat pomoc a jaké jsou aktuálně nejmodernější metody?

Křečové žíly

Ty patří mezi závažná a velmi nepříjemná onemocnění – medicínsky se jedna o žilní nedostatečnost chronického typu. Trápí opravdu vysokou část populace a postihuje více než třetinu obyvatel civilizovaného světa. Křečové žíly, které se objevují převážně na dolních končetinách, vznikají nahromaděním krve z důsledku nedostatečné a nesprávné funkce žilních chlopní. Nahromaděná krev způsobuje nežádoucí tlak, kterému namáhaná žíla nedokáže odolat. Vznikají tak varixy. Zpočátku se jedná spíše o estetický problém. Ten však postupem času a ve vyšším věku může způsobit závažné bércové vředy, nebo záněty žil. Ve výjimečných případech mohou potíže s křečovými žilami způsobit i krevní embolii, jež může vážně ohrozit život člověka.

Profesionální péče pro vaše nohy

Nohy, jako velmi zatěžovaná část lidského těla si zaslouží kvalitní péči. I nohy bez náznaku křečových žil. Spousta lidí zná bolest nohou po delším výletu, těhotné ženy zase oteklé a zavodněné nohy během těhotenství. O kuchařích a představitelích dalších profesí, kteří stojí celý den na nohou, ani nemluvě. Mezi kvalitní péči o nohy patří například sportovní, relaxační nebo lymfatické masáže dolních končetin. 

Nedejte varixům šanci!

Profesionálové nabízejí jasné řešení. Tím je operace křečových žil. Tato unikátní metoda je použitelná jak pro začínající křečové žíly, které zatím nemají nijak výrazně negativní vliv na zdraví člověka, tak i pro křečové žíly, jež se zhoršily v další onemocnění. V akutní fázi stavu, která způsobuje otoky nohou nebo bolestivé křeče, je operace více než nutná, stále je však účinná a funkční. Jejím výsledkem je zastavení zhoršování stavu pacientových žil a navíc je estetická rovina operace na nejvyšší profesionální úrovni.

Průběh operace

Tento zákrok je prováděn na profesionálních klinikách estetické chirurgie, kde nejlépe znají fyziologii člověka, jeho pokožku a především mají v tomto směru dlouhodobou praxi.  Operace patří mezi mini-invazivní a je prováděna specialistou na žilní chirurgii. Skvělou zprávou je, že není nutná celková anestezie. Dokonce je může být prováděna ambulantně, takže po jejím absolvování a důkladné kontrole jejího výsledku lze kliniku opustit.

Druhy operací

Existuje několik profesionálních variant operací křečových žil. Jejich typ zvolí operatér na základě stavu žil pacienta s přihlédnutím k rozsahu onemocnění, věku a dalším kritériím:

  • operace s využitím laseru 
  • zákrok s použitím speciálního žilního lepidla

Zákrokům vždy předchází důkladná prohlídka stavu pacienta včetně ultrazvuku, který podrobně skenuje aktuální obraz chronicky nemocných žil – varixů.

Obě  metody byly vyvinuty na základě dlouholetých zkušeností s tímto nepříjemným onemocněním a s důrazem na to, aby pacient mohl pokračovat v životě ničím neomezován. Nebojte se proto informovat na nezávazné konzultaci.

Zdeněk Brož

Zpět na začátek