Pánská trička má ve svém šatníku samozřejmě každý muž, ale ne každý muž ví, jaká trička si obléknout, vyráží-li do společnosti, jaká si nechat na drobné práce, v jakých vyrazit do klubu a v jakých zapůsobit na ženy.

Pánská trička – tyhle kategorie má doma každý chlap

Dá se říct, že každý muž má pět základních kategorií triček, které využívá pro různé příležitosti a které mají zároveň různou funkční hodnotu. Některé mají muže chránit před zašpiněním, některé naopak zdůrazňovat jeho rysy. Které to jsou?

  1. Máme trička, ve kterých trávíme volný čas, nosíme je doma, když se válíme u televize, hrajeme hry na počítači nebo na konzoli, trička, která (vyjma rodiny) nikomu neukazujeme.
  2. Pak máme trička, která označujeme za pracovní. Nosíme je doma, když něco spravujeme, když je třeba uklidit nebo vymalovat. Také je nosíme na zahradu, sekáme v nich zahradu nebo vrtáme poličku – nosíme při tom trička, která jsou funkční a většinou stará, takže počítáme s jejich nevypratelným ušpiněním nebo zničením.
  3. Sportovní trička nosíme do posilovny, kde usazujeme svaly, ale také se chlubíme naší sportovní výbavou, zvlášť pokud jdeme s kamarády, případně víme, že se ve fitness centru nacházejí krásné ženy, jež také pracují na dokonalé postavě, před nimiž se chceme předvést. Proto většinou investujeme do drahých triček slim fit, která jsou speciálně upravená na to, aby dokázala vsáknout náš pot a zároveň vydržet všechnu zátěž, kterou na sebe (a na naše tričko) naložíme. Navíc u toho musíme samozřejmě vypadat přitažlivě, mužně a profesionálně.
  4. Pak máme trička, na která klademe největší nároky. Ty nosíme většinou do práce, na oficiální akce, kde musíme vypadat velmi reprezentativně, elegantně a formálně, proto jsou to většinou trička jednobarevná a značková.
  5. Poslední kategorii tvoří trička, která nosíme, když míříme například do baru nebo klubu, zkrátka ven za zábavou. Pokud jsme zadaní, jsou to trička, kterými chceme udělat dojem na kamarády a možná i na tu o generaci mladší servírku nebo barmanku. To jsou trička, kterých si velmi ceníme a máme k nim nějakou emocionální vazbu, nebo se nám to tričko nějak osvědčilo. Pokud míříme do baru, abychom tam někoho oslnili a svedli, měli bychom volit červené tričko, jak si můžeme přečíst v tomto článku. Každopádně to jsou trička, která nám sluší (a řekl nám to někdo, komu věříme) a ve kterých se cítíme sebevědomě, protože jsme na ně hrdí. Většinou jsou to „merchandise“, tedy komerční trička nějaké kapely, filmu, seriálu či společnosti. Mladí lidé pro tuto příležitost také volí značková trička.

Tričkem ukážete svou duši

Podle psychologů umí ženy rozeznat, jaký typ muže jste výhradně podle oblečení. Respektive podle toho, jaký typ triček nosíte. Pokud chcete být tajemný a kreativní, vyhněte se klasickému dělení a překvapte! Prozraďte svou duši – klidně si tričko vyrobte sami podle návodu, který najdete tady.

Nebuďte prototyp, buďte sám sebou!

Máte tričko kapely, na kterou jste pyšný? Ukažte se v tom na nejbližší akci, kterou pořádají vaši přátelé. Vyrážíte do klubu a chcete ji svést? Bude to snazší s tričkem s potiskem. Jste fanouškem nějakého seriálu? Pořiďte si zajímavé a vtipné tričko, které přivábí potenciální partnerky, jež se zajímají o totéž! A hned máte také téma k hovoru. Pokud jste fanouškem nějaké kapely, filmu, seriálu nebo třeba internetové stránky, knihy či jiné skupiny, okolo které je nemálo fanoušků, můžete to vyjádřit působivým a nevšedním tričkem. Tričko, které pro vás má nějakou hodnotu, bude mít velký úspěch jak u vašich kamarádů, zvlášť pokud bude vtipné, tak i u žen, s nimiž budete flirtovat, zvlášť pokud natrefíte na ženu, která je také fanynkou. Usnadníte si tak seznamování!

Zdeněk Brož

Zpět na začátek